Yangiliklar
31.08.2015

2“Шарқ тароналари” Х халқаро мусиқа фестивалининг тантанали ёпилиш маросими.

30.08.2015

2Беш кун давомида дунёнинг энг кучли санъаткорларини ўзида жамлаган “Шарқ тароналари” халқаро мусиқа фестивали якунига етди. 

30.08.2015

2Биржан БАЗИЛЖОНОВ, мусиқачи, (Қозоғистон): — Самарқандга биринчи марта келдим. Аввалари мен уни фақат телевизорда кўрганман. Шаҳрингиз ҳақида етарлича маълумотга эгаман деб ўйлардим, лекин келиб  билдимки, Самарқанд телевизорда кўрганимдан анча гўзал экан. 

30.08.2015

2Волкер НЕЕФ,  “Berliner Blatt” газетаси бош муҳаррири (Германия): - “Шарқ тароналари” Х Халқаро мусиқа фестивали очилиш маросимини Регистон майдонида туриб кузатиб бордим. 

30.08.2015

228 август куни Самарқандда “Шарқ тароналари” Х халқаро мусиқа фестивалининг очилиш маросими бўлиб ўтди. Биз фестиваль иштирокчилари билан шу ҳақда суҳбатлашдик.

Официальная страница на Facebook    Официальный канал фестиваля на YouTube

 

G`oliblar

"Sharq taronalari" Xalqaro musiqa festivalida g'olib bo'lgan jamoalar ro'yxati

"Sharq taronalari" 10-Xalqaro Musiqa Festivali 2015

Mukofot

Nomi

Davlat

Mukofot hajmi (USD)

Gran-Pri

Jiangsu Ayollar Orkestri

Xitoy

10 000

1-o‘rin

Shamisen 

Yaponiya

7 000

2-o‘rin

Chełm

Polsha

5 000

 

Silver Sepp

Estoniya

5 000

3-o‘rin

Quelite jamoasi

Kosta Rika

3 000

UNESCO maxsus mukofoti

“Аyqulash yulduzlari” 

O‘zbekiston

 

Samarqand viloyat hokimligi mukofoti

EVA Ansambli  

Bolgariya

 

Festival hakamlar hay’ati mukofoti

Africa ovozlari

JAR

 

Madaniyat va Sport ishlari Vaziurligi mukofoti

Sedaa

Mangoliya

 

«Sharq taronalari» Festival direksiyasi mukofoti

Birjan Baziljanov

Qozog‘iston

 

Samarqand shahar hokimligi mukofoti

Didgori

Gruziya

 

Maxsus mukofotlar

Pung Ryu

Koreya Respublikasi

 

 

Lingua Franca Ansambli

Gretsiya, Kipr

 

 

“Bakhshi” triosi

Turkmaniston

 

 

“Laus Nova” guruhi

Italiya

 

 

Yulduz Turdiyeva

O‘zbekiston

 

 

“Buta” jamoasi

Ozarbayjon

 

UCell Aloqa kompaniyasining maxsus mukofoti

Modern Maori Kvarteti

Yangi Zellandiya

 

 

"Sharq taronalari" 9-Xalqaro Musiqa Festivali 2013

Mukofot

Nomi

Davlat

Mukofot hajmi (USD)

Gran-Pri

Rashmi Agarval

Hindiston

10 000

1-o‘rin

Saday Pamir

Afg‘onistan

7 000

 

Lanaya

Burkina-Faso

7 000

2-o‘rin

Pentan

Buyuk Britaniya

5 000

 

Sorihyun Gayageum Byungchagdan

Koreya Respublikasi

5 000

 

Xitoy Opera, Raqs va Drama Milliy Teatri mumtoz musiqa Ansambli

Xitoy

5 000

3-o‘rin

Abror Zufarov, Salamat Ayapov 

O‘zbekiston

3 000

 

Chikuyusha

Yaponiya

3 000

 

“Catch-Pop String-Strong” dueti

Avstriya

3 000

Hakamlar hay’ati mukofoti

“Sanam Marvi”

Pokiston

 

 

Center of Traditional Music

Fransiya

 

 

 "Cedar Hills Refugees" jamoasi

AQSh

 

 

“Galit Giat”

Isroil

 

 

Triinu Taul

Estoniya

 

 

“Nadi Singapur” jamoasi

Singapur

 

 

"Sharq taronalari" 8-Xalqaro Musiqa Festivali 2011

Mukofot

Nomi

Davlat

Mukofot hajmi (USD)

Gran-Pri

"Park Jong-Wook Park and Zhonguk"

Koreya Respublikasi

10000

1-o‘rin

"Dunhuang nude vords"

Xitoy

7000

 

"Aysva"

Litva

7000

2-o‘rin

"Leader"

Rossiya

5 000

 

"Sato"

O‘zbekiston

5 000

 

 "Ovoi mehriboni"

Eron

5 000

3-o‘rin

"Talilema"

Madagaskar

3000

 

"Chvenburebi"

Gruziya

3000

 

"Galkinish"

Turkmaniston

3000

UNESCO maxsus mukofoti

Nazeket Teymurova

Ozarbayjon

 

 

Ilyos Arabov

O‘zbekiston

 

 

Jivan Gasparyan

Armaniston

 

Milliy san’at rivojiga qo‘shgan hissasi uchun

"Hook Mongol"

Mongoliya

 

 

 "Dror"

Isroil

 

Yorqin ijro

"Vars brozers"

Hindiston

 

Muxlislar e’tirofi

"Hidden Dragon"

Yaponiya

 

Samarqand hokimiyatining “Samarqand” mukofoti

Afg‘oniston milliy musiqa institute

Afg‘oniston

 

Tashkiliy jamoaning "Registan" mukofoti

Xurshed Ibragimov

Tojikiston

 

Hakamlar hay’ati mukofoti

“Bog‘ aro”

O‘zbekiston

 

 

"Sharq taronalari" 7-Xalqaro Musiqa Festivali 2009

Mukofot

Nomi

Davlat

Mukofot hajmi (USD)

Gran-Pri

Turkmanistonda xizmat ko‘rsatgan artist Lale Begnazarova

Turkmaniston

10000

1-o‘rin

Gochag Askerov

Ozarbayjon

7000

 

O‘zbekiston xalq artisti Matluba Dadabaeva va xalq cholg‘ulari ansambli

O‘zbekiston

7000

2-o‘rin

"Shem Tov Levi" guruhi

Isroil

5000

 

"Vinalog" rock-pop guruhi

Koreya Respublikasi

5000

3-o‘rin

Laura Molika

Italiya

3000

 

Davlat Musiqa san’ati instituti xalq cholg‘ulari ansambli

Quvayt

3000

Hakamlar hay’ati mukofoti

"Borte" guruhi

Mongoliya

500

 

"Big Mountain" guruhi

AQSh

500

 

"Kunsu" opera artistlari

Xitoy

500

 

Musiqiy jamoa

Hindiston

500

 

Shilpakala musiqa Akademiyasi jamoasi

Bangladesh

500


"Sharq taronalari" 6-Xalqaro Musiqa Festivali 2007

Mukofot

Nomi

Davlat

Mukofot hajmi (USD)

Gran-Pri

Quvayt Musiqa Instituti guruhi

Quvayt

10000

 

Musiqiy jamoa

Italiya

5000

1-o‘rin

Janubiy Koreya Musiqa Instituti jamoasi

Koreya Respublikasi

7000

2-o‘rin

"An-Nil" milliy cholg‘ular guruhi

Misr

5000

3-o‘rin

"Seri Maharani Gazal" guruhi

Malayziya

3000

 

"Ratang" guruhi

Keniya

3000

 

Xitoy Milliy Yoshlar markasi jamoasi

Xitoy

3000

UNESCO maxsus mukofoti 

Eng yosh ijrochi
Arzu Aliyeva

Ozarbayjon

500


"Sharq taronalari" 5-Xalqaro Musiqa Festivali 2005

Mukofot

Nomi

Davlat

Mukofot hajmi (USD)

1-o‘rin

Aygun Biylar

Ozarbayjon

7000

 

Nodira Pirmatova

O‘zbekiston

7000

2-o‘rin

"Viulan" guruhi

Italiya

5000

 

Quvayt Oliy usiqa Akademiyasi Ansambli

Quvayt

5000

 

Urna Chahar Tuhchi

Mongoliya

5000

3-o‘rin

"Nazaret" orkestri

Isroil

3000

 

Koreya musiqa jamoasi

Koreya Respublikasi

3000

 

Shilpakala musiqa Akademiyasi jamoasi

Bangladesh

3000

Hakamlar hay’ati mukofoti

Milliy musiqa Ansambli

Misr

2000

UNESCO maxsus mukofoti 

Musqiy jamoa

Afg'oniston

1500


"Sharq taronalari" 4-Xalqaro Musiqa Festivali 2003

Mukofot

Nomi

Davlat

Mukofot hajmi (USD)

Gran-Pri

"Uranhay" Ansambli

Rossiya (Tuva Respublikasi)

10000

1-o‘rin

Dilnura Mirzakulova

O‘zbekiston

7000

 

Fozil Jamshidi

Eron

7000

2-o‘rin

Azoda Ashurova

Tojikiston

5000

 

Zabit Nabizade

Ozarbayjon

5000

3-o‘rin

Milliy musiqa ansambli

Afg‘oniston

3000

 

An’anaviy musiqa jamoasi

Bangladesh

3000

UNESCO maxsus mukofoti 

Abdukhoshim Ismailov

O‘zbekiston

1000

 

Musiqa guruhi

Hindiston

1000

 

Roman Kehman

Isroil

1000


"Sharq taronalari" 3-Xalqaro Musiqa Festivali 2001

Mukofot

Nomi

Davlat

Mukofot hajmi (USD)

1-o‘rin

Alim Gasimov

Ozarbayjon

7000

 

Sohibjon Niyazov & Abdunabi Ibrohimov

O‘zbekiston

7000

2-o‘rin

"Lashari" Ansambli

Gruziya

5000

 

Madkhushri Ramsonder Badaltjavhariy

Hindiston

5000

3-o‘rin

Nohide Tokguz

Turkiya

3000

 

An’anavy musiqa jamoasi

Gretsiya

3000

UNESCO maxsus mukofoti 

"Altay" group

Rossiya

1000

 

"Musicians" guruhi

Qozog‘iston

1000

Festivalning maxsus mukofoti

"Angan al-Shabab" guruhi

Misr

Carpet

 

"Sharq taronalari" 2-Xalqaro Musiqa Festivali 1999

Mukofot

Nomi

Davlat

Mukofot hajmi (USD)

Gran-Pri

Nasiba Sattorova

O‘zbekiston

10000

1-o‘rin

Muhammad Omon

Saudiya Arabistoni

7000

 

Yun Kong Son

Koreya Respublikasi

7000

2-o‘rin

"Lashari" Ansambli

Gruziya

5000

 

Jaspinder Narula Khanum

Hindiston

5000

3-o‘rin

Olim Boboev

Tojikiston

3000

 

Ustad Ali Hamidkhan

Pokiston

3000


"Sharq taronalari" 1-Xalqaro Musiqa Festivali 1997

Mukofot

Nomi

Davlat

Mukofot hajmi (USD)

Gran-Pri

Simara Imanova

Ozarbayjon

10000

1-o‘rin

Munojot Yulchieva

O‘zbekiston

5000

 

Shannu Khurana

Hindiston

5000

2-o‘rin

Se Liin

Xitoy

3500

 

Shahrom Naziri

Eron

3500

3-o‘rin

Aleksandr Samojikov

Rossiya

2000

 

B. Ganbat

Mongoliya

2000

 

Ramazon Stamgaziev

Qozog‘iston

2000

Hakamlar hay’ati mukofoti

Musiqiy jamoa

Turkmaniston

Daewoo NEXIA